Hulán

Nakouřené pšeničné piwo grodziskie

Kvašení:

Svrchně kvašené pšeničné

Stupňovitost:

8

Alkohol:

3%

Chmelení:

bude upřesněno

Představení

Pro zvláštní chvíle nejen horkého léta jsme po naše zákazníky a i pro milovníky vojenské historie uvařili znamenité pšeničné nakouřené lehké pivo staropolského typu.

Toto, na našem území neobvyklé, pivo oplývá vůní, svěží perlivostí a příjemnou lehkostí.

Proč Hulán?

Hulánem se už od 13. století stávali mladí srdnatí polští bojovníci. Hulán, respektive "Oglan" v tatarštině znamenal junák, chrabrý mladý válečník.

Tito odvážní mladíci sedlali lehké, rychlé koně a vyzbrojeni zprvu jen dlouhým kopím, statečné válčili proti všem nepřátelům Polska.

Později, po rozdělení země mezi Rakousko, Prusko a Rusko, bojovali hulánské jednotky i v armádách těchto zemí, již vyzbrojeny palnými zbraněmi.

Náš Hulán je lehký jako rychlé hulánské koně, takže ani po vypití několika sklenic nebudete mít těžkou hlavu. Má pouze 3% alkoholu aby v létě osvěžil, občerstvil a přitom neunavil.

Pro připomínku dávných divokých útoků hulánské jízdy je uvařen z nakouřeného pšeničného sladu, kvašen svrchně a lehounce perlí.

Pro jeho perlivost se kdysi druhu tohoto piva (Grodziskie) přezdívalo "Polské šampaňské"

Až si s ním připijete, vzpomeňte třeba na statečné polské hulány, kteří, coby spojenci Napoleona Bonaparte, bojovali u Waterloo pod maršálem Neyem až do hořkého konce.

Na zdrowie!

Grafika

Distribuce

Lahvové i sudové pivo pro naše zákazníky je k dispozici na našem e-shopu

Pro nabídku velkoobchodního, partnerského odběru kontaktujte prosím Direktora