C.K. Regiment

Kvašení

Svrchně kvašené pivo

Stupňovitost:

14°

Alkohol:

6,0%

Chmelení:

25 IBU

Představení

Dovolujeme velectěnému pijáckému publiku představit naše první Staré české červené pivo

Jde o první z naší řady historizujích piv, kdy se snažíme oprášit a rekonstruovat staročeská piva z doby před rozvojem spodně kvašeného plzeňského ležáku legendárního sládka Grolla. Jeho pivní styl se od roku 1842 stal natolik v Čechách, na Moravě a ve Slezsku populárním, že během několika málo desítek let zcela vytlačil starší pivní styly.

Zatímco u německých sousedů se původní svrchně kvašená piva vaří úspěšně dodnes, na našem území spodně kvašený ležák zcela vytlačil své starší bratry.

Staročeská piva se již od středověku dělila na piva červená (ze sladu ječného) a piva bílá (ze sladu pšeničného). Našemu Grenadýrovi tak nově kryje záda C.K. Regiment.

Při tvorbě jeho receptury jsme vycházeli z faktu, že autentická historická piva byla (díky sušení sladu nad ohněm) nakouřená prakticky všechna. Pro chmelení jsme pak použili chmel Bohemie, který k charakteru staročeského piva krásně sedí.

C.K. Regiment oplývá silou, delikátně nakouřenou vůní, lehce  karamelovou chutí a temně červenou barvou. 

V prodeji bude od 21.6.2018

Proč C.K. Regiment?

Regimentem byl v historii zván základní taktický útvar armád - pluk. Tak jako pluk byl a je základem každé armády, tak i náš Regiment bude do budoucna tvořit základ stálého sortimentu po boku elitního Grenadýra.

Jde o pivo plné, vhodné k (nejen) večernímu popíjení v jakoukoliv roční dobu. V zimě zahřeje, v létě zchladí.

 

 

Distribuce

Lahvové i sudové pivo pro naše zákazníky je k dispozici na našem obchodu

Pro nabídku velkoobchodního, partnerského odběru kontaktujte prosím Direktora